CL10B751KB8NNNC
CL10B751KB8NNNC
Part Number:
CL10B751KB8NNNC
Manufacturer:
Samsung
Description:
CAP CER 750PF 50V X7R 0603
Number of stock:
Out stock
Lead Free Status / RoHS Status:
Lead free / RoHS Compliant
Data sheet:
1.CL10B751KB8NNNC.pdf2.CL10B751KB8NNNC.pdf3.CL10B751KB8NNNC.pdf4.CL10B751KB8NNNC.pdf
Introduction
Buy CL10B751KB8NNNC with ICSOSO
Buy with guarantee
Specifications
Voltage - Rated:50V
Tolerance:750pF
Thickness (Max):X7R
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:CL
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0603 (1608 Metric)
Other Names:1276-2116-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Part Number:CL10B751KB8NNNC
Lead Style:0.035" (0.90mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Expanded Description:750pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%
Description:CAP CER 750PF 50V X7R 0603